Definicija, restauracija

Корисников грб
Копач
Поруке: 330
Придружен: 17 Мај 2022, 17:28

Definicija, restauracija

Порука од Копач »

Добро вече свима! Можете ли ми рећи какав шлем? Која земља и време?
Прилози
IMG-20220526-WA0004.jpg
IMG-20220526-WA0003.jpg
У Србији можете да копате детектором метала: 1) Ако сте власник земљишта. 2) Уз дозволу власника земљишта.
3) ако се ова земљишна парцела не налази у границама споменика културе. Ако нађете нешто занимљиво, не заборавите да обавестите археологе!
ultrahome
Поруке: 3
Придружен: 11 Јул 2022, 21:18

Re: Можете ли ми рећи какав шлем?

Порука од ultrahome »

Deluje kao standardni šlem nemačkog vojnika iz II sv. rata, zemlja bilo koja evropska.
Прилози
Screenshot_20220711-230843_Chrome.jpg
Корисников грб
Копач
Поруке: 330
Придружен: 17 Мај 2022, 17:28

Re: Можете ли ми рећи какав шлем?

Порука од Копач »

Добар дан! Хвала на одговору! Такође мислим да је немачки. Збуњује ме једини задњи визир, чини се да је мало дужи а угао нагиба мањи. Можда грешим?
У Србији можете да копате детектором метала: 1) Ако сте власник земљишта. 2) Уз дозволу власника земљишта.
3) ако се ова земљишна парцела не налази у границама споменика културе. Ако нађете нешто занимљиво, не заборавите да обавестите археологе!
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Шта значи звезда на страни кабине, навигациони мост подморнице?

Порука од Alexander Soloviev »

Ова верзија слике звезда на подморницама и на површинским бродовима налази се на бочној површини кормиларнице или на мосту. У центру ових звезда, обично црвене боје, у белом кругу су приказана разна слова.

Својеврсна награда броду. Обично су то ознаке које брод добија од команде награда за успешно извршење различитих задатака. Постоји много комбинација слова, а сви професионални морнари вероватно не разумеју значење свих њих.

На пример, слово "Л" у центру звезде значи "одличан брод" (Л од речи "најбољи"), слово "Т" је награда за торпедовање, ПВО - део ПВО на броду признат је као најбољи, Ш - навигациони део на броду је признат као најбољи, А - одличне перформансе артиљеријског гађања, П - ракетно гађање. А пошто је брод могао много пута да заузме прва места, број звезда са истим словима се може множити.
Прилози
IMG_20230211_183532.jpg
IMG_20230211_183548.jpg
IMG_20230211_183602.jpg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Definicija, restauracija

Порука од Alexander Soloviev »

Definicija, restauracija
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Пошаљи Одговор

Повратак на “Предмети везани за војну историју”